Czy jesteś gotowy na nowy Google Consent Mode v2 ? Dowiedz się więcej »
Nowy

Biuletyn 2020/11


raporty

Ze względu na duże zapotrzebowanie w tym miesiącu skupiliśmy się na poprawie raportów. Oprócz wygodniejszego widoku wczytywania, ponownie rozszerzyliśmy zakres raportowania, a teraz rejestrujemy również wizyty, ignorowane warstwy zgód, aktywne skoki i nie tylko. Daje to jeszcze pełniejszy obraz interakcji użytkowników z warstwą zgody.

Google Analytics i eTracker

Uprościliśmy także instalację i obsługę dla użytkowników narzędzi analitycznych Google i eTracker. Dzięki najnowszej aktualizacji consentmanager obsługuje teraz Google Consent Mode i sygnał zgody z eTracker. Narzędzia mogą być zatem używane w taki sposób, że zlicza się, ale nie są ustawiane żadne pliki cookie, jeśli nie została wyrażona zgoda.

Zmiany w Polityce IAB TCF

Jak ogłoszono w ostatnim biuletynie, IAB dostosował wytyczne dotyczące udziału w IAB TCF . Zwróć uwagę na następujące zmiany:

  • Ustawienia motywu pokazują teraz wartość kontrastu kolorów podczas ustawiania koloru dla przycisków akceptacji/odrzuć/ustawień/zapisz. IAB wymaga, aby kontrast kolorów wynosił co najmniej 5:1 (pierwszy plan vs. tło). W obecnej aktualizacji ta wartość kontrastu jest obowiązkowa. Motywy używające niższej wartości kontrastu tracą ustawienie zgodności IAB. Przejrzyj swoje projekty .
  • W bieżącej aktualizacji wyłączyliśmy możliwość zmiany tekstu powitania pierwszego poziomu, jeśli w CMP jest włączona funkcja IAB TCF . Klienci, którzy chcą zmienić tekst, potrzebują dodatkowej zgody od menedżera ds. zgód. Nie ma to wpływu na istniejące teksty.

Więcej nowych funkcji i zmian

  • Ulepszenia stron AMP
  • Możliwość stworzenia klikalnego logo
  • Nowy zakres zgody dla subdomen
  • Ulepszenia automatycznego blokowania
  • … i wiele więcej.

więcej komentarzy

Webinar mit Google: Google Consent Mode v2 verstehen und nahtlos integrieren
filmy

Seminarium internetowe z Google: Zrozumienie i bezproblemowa integracja Google Consent Mode w wersji 2

W związku z dużym zapotrzebowaniem na informacje na temat konfiguracji i postępowania z nowymi wymaganiami Google Consent Mode v2, 12 czerwca 2024 r. consentmanager wraz z Google zorganizował kolejne seminarium internetowe na ten temat. Webinarium odbyło się w języku niemieckim. Czy tęskniłeś? Nie ma problemu! PDF z webinarem można znaleźć tutaj do pobrania . Dennis […]
Nowy

Biuletyn 05/2024

Nowa integracja dla Slacka, MS Teams i nie tylko Wraz z obecną aktualizacją w systemie dostępna jest teraz nowa funkcja integracji dla Slack, MS Teams, Zapier i n8n. Funkcja w wygodny sposób powiadamia Cię w Slacku, Teams czy innym narzędziu o ważnych zmianach i nowościach (np. znalezionych nowych plikach cookies) na Twoim koncie CMP. Nie […]

CMP

Twoje pytania dotyczące CMP & Co.

Jeśli nie masz pewności, czy potrzebujesz CMP, czy nie, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy.