Biuletyn 2020/11

raporty

Ze względu na duże zapotrzebowanie w tym miesiącu skupiliśmy się na poprawie raportów. Oprócz wygodniejszego widoku wczytywania, ponownie rozszerzyliśmy zakres raportowania, a teraz rejestrujemy również wizyty, ignorowane warstwy zgód, aktywne skoki i nie tylko. Daje to jeszcze pełniejszy obraz interakcji użytkowników z warstwą zgody.

Google Analytics i eTracker

Uprościliśmy także instalację i obsługę dla użytkowników narzędzi analitycznych Google i eTracker. Dzięki najnowszej aktualizacji ConsentManager obsługuje teraz tryb zgody Google i sygnał zgody z eTracker. Narzędzia mogą być zatem używane w taki sposób, że zlicza się, ale nie są ustawiane żadne pliki cookie, jeśli nie została wyrażona zgoda.

Zmiany w Polityce IAB TCF

Jak ogłoszono w ostatnim biuletynie, IAB dostosowała wytyczne dotyczące uczestnictwa w IAB TCF. Zwróć uwagę na następujące zmiany:

  • Ustawienia motywu pokazują teraz wartość kontrastu kolorów podczas ustawiania koloru dla przycisków akceptacji/odrzuć/ustawień/zapisz. IAB wymaga, aby kontrast kolorów wynosił co najmniej 5:1 (pierwszy plan vs. tło). W obecnej aktualizacji ta wartość kontrastu jest obowiązkowa. Motywy używające niższej wartości kontrastu tracą ustawienie zgodności IAB. Przejrzyj swoje projekty .
  • W obecnej aktualizacji wyłączyliśmy możliwość zmiany tekstu powitalnego pierwszego poziomu, jeśli IAB TCF jest włączony w CMP. Klienci, którzy chcą zmienić tekst, potrzebują dodatkowej zgody od menedżera ds. zgód. Nie ma to wpływu na istniejące teksty.

Więcej nowych funkcji i zmian

  • Ulepszenia stron AMP
  • Możliwość stworzenia klikalnego logo
  • Nowy zakres zgody dla subdomen
  • Ulepszenia automatycznego blokowania
  • … i wiele więcej.

CMP

Twoje pytania dotyczące CMP & Co.

Jeśli nie masz pewności, czy potrzebujesz CMP, czy nie, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy.