Czy jesteś gotowy na nowy Google Consent Mode v2 ? Dowiedz się więcej »
Nowy

Biuletyn 2020/11


raporty

Ze względu na duże zapotrzebowanie w tym miesiącu skupiliśmy się na poprawie raportów. Oprócz wygodniejszego widoku wczytywania, ponownie rozszerzyliśmy zakres raportowania, a teraz rejestrujemy również wizyty, ignorowane warstwy zgód, aktywne skoki i nie tylko. Daje to jeszcze pełniejszy obraz interakcji użytkowników z warstwą zgody.

Google Analytics i eTracker

Uprościliśmy także instalację i obsługę dla użytkowników narzędzi analitycznych Google i eTracker. Dzięki najnowszej aktualizacji ConsentManager obsługuje teraz tryb zgody Google i sygnał zgody z eTracker. Narzędzia mogą być zatem używane w taki sposób, że zlicza się, ale nie są ustawiane żadne pliki cookie, jeśli nie została wyrażona zgoda.

Zmiany w Polityce IAB TCF

Jak ogłoszono w ostatnim biuletynie, IAB dostosowała wytyczne dotyczące uczestnictwa w IAB TCF. Zwróć uwagę na następujące zmiany:

  • Ustawienia motywu pokazują teraz wartość kontrastu kolorów podczas ustawiania koloru dla przycisków akceptacji/odrzuć/ustawień/zapisz. IAB wymaga, aby kontrast kolorów wynosił co najmniej 5:1 (pierwszy plan vs. tło). W obecnej aktualizacji ta wartość kontrastu jest obowiązkowa. Motywy używające niższej wartości kontrastu tracą ustawienie zgodności IAB. Przejrzyj swoje projekty .
  • W obecnej aktualizacji wyłączyliśmy możliwość zmiany tekstu powitalnego pierwszego poziomu, jeśli IAB TCF jest włączony w CMP. Klienci, którzy chcą zmienić tekst, potrzebują dodatkowej zgody od menedżera ds. zgód. Nie ma to wpływu na istniejące teksty.

Więcej nowych funkcji i zmian

  • Ulepszenia stron AMP
  • Możliwość stworzenia klikalnego logo
  • Nowy zakres zgody dla subdomen
  • Ulepszenia automatycznego blokowania
  • … i wiele więcej.

więcej komentarzy

Webinar Google Consent Mode v2
filmy, Nowy

Seminarium internetowe: Tryb zgody Google, wersja 2

Seminarium internetowe na temat „Trybu zgody Google v2” odbyło się 27 lutego 2024 r. PDF do webinaru można znaleźć tutaj do pobrania . Omówiono następujące tematy: Przegląd Wszyscy mówią o trybie zgody Google w wersji 2. Od marca 2024 r. Google będzie wymagać, aby wszystkie witryny i aplikacje korzystały z trybu zgody Google w wersji […]
Digital Services Act
Dobrze

Czy ustawa o usługach cyfrowych (DSA) ma zastosowanie również do Twojej firmy? Platformy internetowe mają dodatkowe obowiązki

Ustawa o usługach cyfrowych określa dodatkowe wymogi w zakresie przejrzystości dla platform internetowych. Definicja platformy internetowej zawarta w DSA może mieć zastosowanie do Twojej firmy. W rezultacie może być konieczne spełnienie dodatkowych wymogów dotyczących przejrzystości określonych w DSA. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy Twoja firma należy do tej kategorii i jakie kroki możesz podjąć, […]

CMP

Twoje pytania dotyczące CMP & Co.

Jeśli nie masz pewności, czy potrzebujesz CMP, czy nie, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy.