Czy jesteś gotowy na nowy Google Consent Mode v2 ? Dowiedz się więcej »
Ogólny

Tryb zgody Google w wersji 2 w 2024 r. dla użytkowników Google Ads


AdWords - litery słów na drewnianym stole. Zbliżenie drewnianych liter z pisownią „AdWords” na rustykalnym stole.

Pod koniec 2023 r. Google wprowadził nowy tryb uzyskiwania zgody w wersji 2, który opiera się na swoim poprzedniku i zawiera nowe funkcje i terminy. Dotyczą one niektórych użytkowników Google Ads i wejdą w życie w marcu 2024 r. Aby ocenić, czy zmiany te mają związek z Twoimi działaniami reklamowymi i poznać ich wpływ, zapoznaj się z poniższym przeglądem.

Tryb zgody Google v2 w skrócie: Tryb zgody Google v2 umożliwia dostosowanie zachowania tagów witryny i pakietu SDK aplikacji w oparciu o decyzje dotyczące zgody użytkownika końcowego.

Dla użytkowników Google Ads ogłoszenie z grudnia 2023 r. jest zaledwie kilka miesięcy przed ostatecznym terminem.

Harmonogram i ostateczny termin dla trybu zgody Google w wersji 2

Google wymaga, aby użytkownicy Google Ads kierujący reklamy na odbiorców z Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Wielkiej Brytanii najpóźniej do marca 2024 r. włączyli tryb uzyskiwania zgody w wersji 2, aby uzyskać dostęp do funkcji pomiaru liczby odbiorców w witrynach i aplikacjach.

Ponadto od 16 stycznia 2024 r. reklamodawcy korzystający z Google Ads muszą już zintegrować certyfikowaną przez Google platformę zarządzania zgodą (CMP), taką jak consentmanager .

Niewłączenie trybu zgody Google w wersji 2 może spowodować utratę danych, ponieważ zgoda jest niezbędna do dalszego pomiaru skuteczności reklam i dostarczania użytkownikom spersonalizowanych reklam. Nowa aktualizacja Google nie tylko wpływa na technicznie rzecz biorąc, tagi używane w witrynach internetowych czy SDK używane w aplikacjach, ale także rozszerza się na narzędzia obsługujące przesyłanie danych ze źródeł innych niż Google.

Dlaczego teraz? Kontekst regulacyjny: ustawa o rynkach cyfrowych, Google wyznaczono na strażnika

Wprowadzenie ustawy o rynkach cyfrowych wywarło poważny wpływ na reklamę internetową, a firmy takie jak Google zostały wyznaczone jako „strażnicy”. Przepis ten nakłada na firmę Google obowiązek zapewnienia użytkownikom większego wyboru w zakresie wyrażenia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych oraz poprawy kontroli nad ich prywatnością. W odpowiedzi Google zaktualizowało tryb uzyskiwania zgody do wersji 2, aby zapewnić zgodność ze swoimi obowiązkami strażnika wynikającymi z ustawy o rynkach cyfrowych.

Aby lepiej zrozumieć ustawę o rynkach cyfrowych, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka przydatnych linków:
https://www.consentmanager.de/wissen/das-gesetz-ueber-digitale-maerkte/
https://www.consentmanager.de/wissen/eu-digital-services-act-auswirkungen-auf-unternehmen/

Tak działa tryb uzyskiwania zgody Google w wersji 2 z Google Ads

Aby zrozumieć, jak Google Consent Mode v2 współpracuje z Google Ads, porównajmy go pokrótce z jego poprzednikiem.

Tryb zgody Google ma pomóc reklamodawcom zachować dokładność pomiarów przy jednoczesnym poszanowaniu prywatności użytkowników. Dostosowując zachowanie tagów Google na podstawie zgody użytkownika końcowego i korzystając z modelowania konwersji, Google może odzyskać utracone konwersje. Decyzja o wyrażeniu zgody polega na przykład na tym, czy użytkownik kliknie przycisk „Akceptuj” lub „Odrzuć” na banerze dotyczącym plików cookie. Mechanizm polega na tym, że utraconą zgodę można modelować za pomocą sztucznej inteligencji Google, aby wypełnić luki w danych między określonymi interakcjami i zdarzeniami konwersji.

W rezultacie reklamodawcy mogą korzystać z dokładniejszych danych opartych na modelowanych konwersjach, zintegrowanych bezpośrednio z raportami kampanii Google Ads i narzędziami do ustalania stawek.

Kluczową różnicą w trybie uzyskiwania zgody Google w wersji 2 jest dodanie dwóch nowych ciągów zgody, które konkretnie odnoszą się do sposobu przetwarzania i udostępniania danych. Poniżej przedstawimy te ciągi i ich aktywację bardziej szczegółowo.

Dostosowanie się do zmian: co muszą zrobić reklamodawcy

Ważne : certyfikowany przez Google CMP, taki jak consentmanager , jest niezbędnym wymogiem uzyskania zgody od użytkowników z EOG lub Wielkiej Brytanii. Dlatego upewnij się, że Twoja witryna internetowa oferuje zgodny z prawem baner dotyczący plików cookie, taki jak consentmanager , aby uzyskać zgodę użytkownika.

Po uporządkowaniu tej kwestii należy dostosować proces uzyskiwania zgody w CMP, aby dodać dodatkowe ciągi znaków zgody opublikowane przez Google.
Dwa nowe ciągi zgody od Google, które stanowią uzupełnienie istniejącychad_storage Ianalytics_storage dodane są następujące:

1. ad_user_data
2. ad_personalization

Aby użyć tych ciągów i aktywować tryb zgody Google w swoim CMP w consentmanager , przeczytaj nasze szczegółowe instrukcje tutaj: https://help. consentmanager .de/books/cmp/page/working-with-google-consent-mode

Użytkownicy consentmanager mogą być pewni, że consentmanager jest jednym z nielicznych dostawców CMP , którzy oferują tryb Google Consent Mode v2 zarówno dla witryn internetowych, jak i aplikacji .

Przygotuj się proaktywnie i wykorzystaj consentmanager jako zgodną z prawem platformę do zarządzania zgodami. Już teraz rozpocznij przechodzenie do trybu uzyskiwania zgody Google w wersji 2 .


więcej komentarzy

Webinar Google Consent Mode v2
filmy, Nowy

Seminarium internetowe: Tryb zgody Google, wersja 2

Seminarium internetowe na temat „Trybu zgody Google v2” odbyło się 27 lutego 2024 r. PDF do webinaru można znaleźć tutaj do pobrania . Omówiono następujące tematy: Przegląd Wszyscy mówią o trybie zgody Google w wersji 2. Od marca 2024 r. Google będzie wymagać, aby wszystkie witryny i aplikacje korzystały z trybu zgody Google w wersji […]
Digital Services Act
Dobrze

Czy ustawa o usługach cyfrowych (DSA) ma zastosowanie również do Twojej firmy? Platformy internetowe mają dodatkowe obowiązki

Ustawa o usługach cyfrowych określa dodatkowe wymogi w zakresie przejrzystości dla platform internetowych. Definicja platformy internetowej zawarta w DSA może mieć zastosowanie do Twojej firmy. W rezultacie może być konieczne spełnienie dodatkowych wymogów dotyczących przejrzystości określonych w DSA. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy Twoja firma należy do tej kategorii i jakie kroki możesz podjąć, […]

CMP

Twoje pytania dotyczące CMP & Co.

Jeśli nie masz pewności, czy potrzebujesz CMP, czy nie, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy.