Czy jesteś gotowy na nowy Google Consent Mode v2 ? Dowiedz się więcej »
Nowy

menedżer ds. zgody ma już certyfikat zgodności z nowymi wymaganiami Google CMP dla EOG i Wielkiej Brytanii


Strona główna Google na ekranie komputera. Nowe wymagania Google dotyczące CMP

Według niedawnego o Opublikowane powiadomienie Google wszyscy partnerzy korzystający z produktów Google dla wydawców – Google AdSense, Ad Manager lub AdMob – muszą od 16 stycznia 2024 r Podczas wyświetlania reklam użytkownikom w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG) lub Wielkiej Brytanii (Wielka Brytania) korzystaj z certyfikowanej przez Google platformy zarządzania zgodą (CMP), która zintegrowała zasady przejrzystości i zgody (TCF).

Menedżer zgody był jednym z pierwszych CMP, który uzyskał certyfikat Google dla tego nowego wymogu .

Ważna informacja: nowe wymagania Google dotyczące integracji CMP

To wymaganie Google odnosi się do TCF w wersji 2.2 opublikowanej przez IAB Europe 16 maja. Od 2020 r. IAB Europe Transparency and Consent Framework (TCF) została zintegrowana ze wszystkimi systemami wyświetlania reklam Google. Aby umożliwić spójne stosowanie tej ustandaryzowanej struktury w ekosystemach reklamowych wydawców, Google wymaga teraz, aby CMP również spełniały ich kryteria i były uznawane za certyfikowanych CMP Google.

Oficjalne oświadczenie Google (w języku angielskim):

„Jeszcze w tym roku będziemy wymagać od wszystkich partnerów korzystających z naszych produktów dla wydawców — Google AdSense, Ad Manager lub AdMob — korzystania z CMP z certyfikatem Google, który integruje się z TCF podczas wyświetlania reklam użytkownikom w Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Wielkiej Brytanii. W nadchodzących tygodniach udostępnimy listę CMP z certyfikatem Google, które zostały zintegrowane z IAB Europe TCF i spełniają specyfikacje TCF, i będziemy wymagać, aby nasi partnerzy korzystali z CMP z tej listy.

Jeszcze w tym roku będziemy wymagać od wszystkich partnerów korzystających z naszych produktów dla wydawców – Google AdSense, Ad Manager lub AdMob – korzystania z certyfikowanego przez Google CMP zintegrowanego z TCF podczas wyświetlania reklam użytkownikom w Europejskim Obszarze Gospodarczym lub w Wielkiej Brytanii. W nadchodzących tygodniach udostępnimy listę CMP z certyfikatem Google, które są zintegrowane z IAB Europe TCF i spełniają specyfikacje TCF, i będziemy wymagać od naszych partnerów korzystania z CMP z tej listy.

Menedżer zgody od dawna opowiada się za spójnością zgody na reklamę online i zwiększoną przejrzystością między reklamodawcami a konsumentami. Nasze rozwiązanie w zakresie zgody na pliki cookie jest już aktualne i spełnia nowe wymagania dotyczące CMP. Dzięki menedżerowi zgody typu CMP możesz zapewnić swojej firmie następujące korzyści, a mianowicie:

  • Zwiększony zasięg reklamy: uzyskanie większej zgody użytkowników oznacza, że ​​możesz kierować do nich trafne i spersonalizowane reklamy, zwiększając szansę na przyciągnięcie ich uwagi i generowanie większego zaangażowania. To ukierunkowane podejście prowadzi do lepszych współczynników konwersji i ostatecznie wyższych przychodów z reklam .
  • Poprawiona skuteczność reklamy: Możesz zbierać szczegółowe zgody użytkowników, np. B. Preferowane formaty reklamowe, kanały lub częstotliwość wyświetlania reklam. Biorąc pod uwagę te preferencje i dostarczając dostosowane reklamy, możesz zwiększyć skuteczność swoich kampanii. To ukierunkowane podejście często skutkuje wyższymi współczynnikami klikalności, lepszymi współczynnikami konwersji i wyższym zwrotem z inwestycji (ROI).
  • Dostęp do cennych spostrzeżeń dotyczących danych: menedżer zgody oferuje solidne raporty i analizy, dające wgląd w preferencje i zachowania użytkowników. Analizując te dane, możesz zoptymalizować swoje strategie reklamowe, udoskonalić kierowanie i zidentyfikować nowe możliwości uzyskiwania przychodów.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak już teraz możesz zintegrować IAB TCF z rozwiązaniem do zarządzania zgodami, przeczytaj tutaj nasz odpowiedni podręcznik TCF. Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi osiągnięciami i certyfikatami, subskrybując nasz biuletyn tutaj .


więcej komentarzy

Einhaltung der EU-Verordnung über künstliche Intelligenz consentmanager
Dobrze

Rozporządzenie UE dotyczące sztucznej inteligencji

Rozporządzenie UE w sprawie sztucznej inteligencji wchodzi w życie w sierpniu 2024 r W odpowiedzi na pierwszą propozycję Komisji Europejskiej w kwietniu 2021 r. Parlament Europejski przyjął rozporządzenie UE w sprawie sztucznej inteligencji. Tekst ten został opublikowany w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w lipcu 2024 r. i jest obecnie dostępny we wszystkich 24 językach urzędowych […]
Newsletter consentmanager Juni
Nowy

Biuletyn 06/2024

Nowy dodatek: Analityka stron internetowych przyjazna dla prywatności Wraz z czerwcową aktualizacją na Twoim koncie dostępny jest nowy dodatek „Analiza witryny”. Łączymy tutaj dwa elementy, w których jesteśmy szczególnie dobrzy: rzeczywistą ochronę danych i świetne raportowanie. Zaletą naszej nowej, przyjaznej dla prywatności analityki stron internetowych jest przede wszystkim ochrona danych i prostota systemu: Dzięki naszej […]

CMP

Twoje pytania dotyczące CMP & Co.

Jeśli nie masz pewności, czy potrzebujesz CMP, czy nie, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy.