Czy jesteś gotowy na nowy Google Consent Mode v2 ? Dowiedz się więcej »
Nowy

menedżer ds. zgody ma już certyfikat zgodności z nowymi wymaganiami Google CMP dla EOG i Wielkiej Brytanii


Strona główna Google na ekranie komputera. Nowe wymagania Google dotyczące CMP

Według niedawnego o Opublikowane powiadomienie Google wszyscy partnerzy korzystający z produktów Google dla wydawców – Google AdSense, Ad Manager lub AdMob – muszą od 16 stycznia 2024 r Podczas wyświetlania reklam użytkownikom w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG) lub Wielkiej Brytanii (Wielka Brytania) korzystaj z certyfikowanej przez Google platformy zarządzania zgodą (CMP), która zintegrowała zasady przejrzystości i zgody (TCF).

Menedżer zgody był jednym z pierwszych CMP, który uzyskał certyfikat Google dla tego nowego wymogu .

Ważna informacja: nowe wymagania Google dotyczące integracji CMP

To wymaganie Google odnosi się do TCF w wersji 2.2 opublikowanej przez IAB Europe 16 maja. Od 2020 r. IAB Europe Transparency and Consent Framework (TCF) została zintegrowana ze wszystkimi systemami wyświetlania reklam Google. Aby umożliwić spójne stosowanie tej ustandaryzowanej struktury w ekosystemach reklamowych wydawców, Google wymaga teraz, aby CMP również spełniały ich kryteria i były uznawane za certyfikowanych CMP Google.

Oficjalne oświadczenie Google (w języku angielskim):

„Jeszcze w tym roku będziemy wymagać od wszystkich partnerów korzystających z naszych produktów dla wydawców — Google AdSense, Ad Manager lub AdMob — korzystania z CMP z certyfikatem Google, który integruje się z TCF podczas wyświetlania reklam użytkownikom w Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Wielkiej Brytanii. W nadchodzących tygodniach udostępnimy listę CMP z certyfikatem Google, które zostały zintegrowane z IAB Europe TCF i spełniają specyfikacje TCF, i będziemy wymagać, aby nasi partnerzy korzystali z CMP z tej listy.

Jeszcze w tym roku będziemy wymagać od wszystkich partnerów korzystających z naszych produktów dla wydawców – Google AdSense, Ad Manager lub AdMob – korzystania z certyfikowanego przez Google CMP zintegrowanego z TCF podczas wyświetlania reklam użytkownikom w Europejskim Obszarze Gospodarczym lub w Wielkiej Brytanii. W nadchodzących tygodniach udostępnimy listę CMP z certyfikatem Google, które są zintegrowane z IAB Europe TCF i spełniają specyfikacje TCF, i będziemy wymagać od naszych partnerów korzystania z CMP z tej listy.

Menedżer zgody od dawna opowiada się za spójnością zgody na reklamę online i zwiększoną przejrzystością między reklamodawcami a konsumentami. Nasze rozwiązanie w zakresie zgody na pliki cookie jest już aktualne i spełnia nowe wymagania dotyczące CMP. Dzięki menedżerowi zgody typu CMP możesz zapewnić swojej firmie następujące korzyści, a mianowicie:

  • Zwiększony zasięg reklamy: uzyskanie większej zgody użytkowników oznacza, że ​​możesz kierować do nich trafne i spersonalizowane reklamy, zwiększając szansę na przyciągnięcie ich uwagi i generowanie większego zaangażowania. To ukierunkowane podejście prowadzi do lepszych współczynników konwersji i ostatecznie wyższych przychodów z reklam .
  • Poprawiona skuteczność reklamy: Możesz zbierać szczegółowe zgody użytkowników, np. B. Preferowane formaty reklamowe, kanały lub częstotliwość wyświetlania reklam. Biorąc pod uwagę te preferencje i dostarczając dostosowane reklamy, możesz zwiększyć skuteczność swoich kampanii. To ukierunkowane podejście często skutkuje wyższymi współczynnikami klikalności, lepszymi współczynnikami konwersji i wyższym zwrotem z inwestycji (ROI).
  • Dostęp do cennych spostrzeżeń dotyczących danych: menedżer zgody oferuje solidne raporty i analizy, dające wgląd w preferencje i zachowania użytkowników. Analizując te dane, możesz zoptymalizować swoje strategie reklamowe, udoskonalić kierowanie i zidentyfikować nowe możliwości uzyskiwania przychodów.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak już teraz możesz zintegrować IAB TCF z rozwiązaniem do zarządzania zgodami, przeczytaj tutaj nasz odpowiedni podręcznik TCF. Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi osiągnięciami i certyfikatami, subskrybując nasz biuletyn tutaj .


więcej komentarzy

Webinar Google Consent Mode v2
filmy, Nowy

Seminarium internetowe: Tryb zgody Google, wersja 2

Seminarium internetowe na temat „Trybu zgody Google v2” odbyło się 27 lutego 2024 r. PDF do webinaru można znaleźć tutaj do pobrania . Omówiono następujące tematy: Przegląd Wszyscy mówią o trybie zgody Google w wersji 2. Od marca 2024 r. Google będzie wymagać, aby wszystkie witryny i aplikacje korzystały z trybu zgody Google w wersji […]
Digital Services Act
Dobrze

Czy ustawa o usługach cyfrowych (DSA) ma zastosowanie również do Twojej firmy? Platformy internetowe mają dodatkowe obowiązki

Ustawa o usługach cyfrowych określa dodatkowe wymogi w zakresie przejrzystości dla platform internetowych. Definicja platformy internetowej zawarta w DSA może mieć zastosowanie do Twojej firmy. W rezultacie może być konieczne spełnienie dodatkowych wymogów dotyczących przejrzystości określonych w DSA. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy Twoja firma należy do tej kategorii i jakie kroki możesz podjąć, […]

CMP

Twoje pytania dotyczące CMP & Co.

Jeśli nie masz pewności, czy potrzebujesz CMP, czy nie, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy.