Czy jesteś gotowy na nowy Google Consent Mode v2 ? Dowiedz się więcej »
Nowy

Biuletyn 2020/12


administrator danych

Zasadą RODO jest jasne komunikowanie, kto przetwarza jakie dane i w jakim celu. Aby zapewnić większą przejrzystość dla odwiedzających witrynę, consentmanager oferuje teraz możliwość wskazania administratora danych i inspektora ochrony danych bezpośrednio w warstwie zgody. Aby włączyć wyświetlanie, po prostu przejdź do Menu > CMPs > Edytuj i zaznacz pole wyboru Właściciel ekranu.

Ważne wyroki w Niemczech i Francji

W ciągu ostatnich kilku tygodni w Niemczech i Francji wydano kilka ważnych orzeczeń i decyzji. W Niemczech Sąd Okręgowy w Rostocku musiał rozstrzygnąć sprawę, która dotyczyła tego, jakie informacje musi zawierać warstwa zgody i jak ma funkcjonować. W konkluzji wyroku stwierdza się w szczególności, że musi istnieć równorzędna selekcja. Oznacza to, że musi być przycisk akceptacji i odrzucenia, które muszą być prezentowane „równo”. W omawianym przypadku przycisk akceptacji był pokolorowany na zielono, a drugi przycisk prowadził do szczegółowych ustawień i był szary, a zatem mniej ważny.
Zalecenie: Sprawdź swoje projekty i upewnij się, że mają przycisk akceptacji i odrzucenia oraz są zaprojektowane tak samo.
Ponadto francuski organ ochrony danych nałożył grzywny. Uderzył Google (100 mln euro grzywny), Amazon (35 mln euro grzywny) i Carrefour (ok. 3 mln euro grzywny). W związku z tym władze stają się coraz bardziej aktywne i wskazane jest sprawdzenie ustawień warstwy zgody.

webinaria

W grudniu odbyło się wiele seminariów internetowych, szczególnie na temat rozpoczęcia pracy i IAB TCF v2. Dokumenty i filmy z webinarów można już znaleźć online na naszej stronie internetowej: https://www. consentmanager .de/wissen/videos/

Więcej nowych funkcji i zmian

  • Ulepszenia raportów
  • Ulepszenia automatycznego blokowania
  • Lepsza obsługa standardów WCAG
  • … i wiele więcej.

więcej komentarzy

Webinar mit Google: Google Consent Mode v2 verstehen und nahtlos integrieren
filmy

Seminarium internetowe z Google: Zrozumienie i bezproblemowa integracja Google Consent Mode w wersji 2

W związku z dużym zapotrzebowaniem na informacje na temat konfiguracji i postępowania z nowymi wymaganiami Google Consent Mode v2, 12 czerwca 2024 r. consentmanager wraz z Google zorganizował kolejne seminarium internetowe na ten temat. Webinarium odbyło się w języku niemieckim. Czy tęskniłeś? Nie ma problemu! PDF z webinarem można znaleźć tutaj do pobrania . Dennis […]
Nowy

Biuletyn 05/2024

Nowa integracja dla Slacka, MS Teams i nie tylko Wraz z obecną aktualizacją w systemie dostępna jest teraz nowa funkcja integracji dla Slack, MS Teams, Zapier i n8n. Funkcja w wygodny sposób powiadamia Cię w Slacku, Teams czy innym narzędziu o ważnych zmianach i nowościach (np. znalezionych nowych plikach cookies) na Twoim koncie CMP. Nie […]

CMP

Twoje pytania dotyczące CMP & Co.

Jeśli nie masz pewności, czy potrzebujesz CMP, czy nie, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy.