Czy jesteś gotowy na nowy Google Consent Mode v2 ? Dowiedz się więcej »
filmy

Wideo: TDDDG i bieżące zmiany w ochronie danych


Nasze seminarium internetowe na temat TDDDG i bieżących zmian w ochronie danych odbyło się 9 listopada 2021 r. Zajmowaliśmy się m.in. następującymi tematami:

  • Co to jest TDDDG i co oznacza dla mojej witryny internetowej?
  • Jaka jest sytuacja z organami ochrony danych?
  • Jak powinien być zaprojektowany mój baner dotyczący plików cookie, aby był jak najbardziej zgodny z przepisami?

Plik PDF do webinaru można pobrać tutaj .

TDDDG w skrócie:
Skrót TDDDG oznacza ustawę o ochronie danych o usługach cyfrowych w telekomunikacji (pierwotnie ustawa o ochronie danych telekomunikacyjnych, TTDSG) i obowiązuje w Niemczech od 1 grudnia 2021 r. TDDDG reguluje tajemnicę telekomunikacyjną i ochronę danych w zakresie usług telekomunikacyjnych i telemedialnych. Wprowadzenie TDDDG ma na celu zamknięcie istniejących luk w ochronie danych, takich jak art. 5 ust. 3 dyrektywy o ePrivacy , który został wdrożony do prawa niemieckiego na mocy art. 25 nowej TDDDG. Stanowi również uzupełnienie Europejskiego kodeksu łączności elektronicznej (dyrektywa (UE) 2018/1972 (dyrektywa ECC)).

Artykuły o podobnej tematyce:


więcej komentarzy

Einhaltung der EU-Verordnung über künstliche Intelligenz consentmanager
Dobrze

Rozporządzenie UE dotyczące sztucznej inteligencji

Rozporządzenie UE w sprawie sztucznej inteligencji wchodzi w życie w sierpniu 2024 r W odpowiedzi na pierwszą propozycję Komisji Europejskiej w kwietniu 2021 r. Parlament Europejski przyjął rozporządzenie UE w sprawie sztucznej inteligencji. Tekst ten został opublikowany w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w lipcu 2024 r. i jest obecnie dostępny we wszystkich 24 językach urzędowych […]
Newsletter consentmanager Juni
Nowy

Biuletyn 06/2024

Nowy dodatek: Analityka stron internetowych przyjazna dla prywatności Wraz z czerwcową aktualizacją na Twoim koncie dostępny jest nowy dodatek „Analiza witryny”. Łączymy tutaj dwa elementy, w których jesteśmy szczególnie dobrzy: rzeczywistą ochronę danych i świetne raportowanie. Zaletą naszej nowej, przyjaznej dla prywatności analityki stron internetowych jest przede wszystkim ochrona danych i prostota systemu: Dzięki naszej […]

CMP

Twoje pytania dotyczące CMP & Co.

Jeśli nie masz pewności, czy potrzebujesz CMP, czy nie, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy.