Czy jesteś gotowy na nowy Google Consent Mode v2 ? Dowiedz się więcej »
Dobrze

Nowy kamień milowy w ochronie danych: amerykańska ustawa o prawach do prywatności z 2024 r


Nagłówek biuletynu z 2024 r., amerykańska ustawa o prawach prywatności

W Stanach Zjednoczonych przepisy dotyczące prywatności są obecnie wdrażane na szczeblu federalnym, a takie przepisy obowiązują w 19 stanach. Jednak proponowana amerykańska ustawa o prawach do prywatności (APRA) , wprowadzona przez Komisję ds. Energii i Handlu Izby Reprezentantów 7 kwietnia 2024 r., może wkrótce ustanowić ogólnokrajowe standardy prywatności i bezpieczeństwa. APRA, która jest wciąż na etapie propozycji, wprowadzi zasady dotyczące technologii zautomatyzowanego podejmowania decyzji (takich jak sztuczna inteligencja) oraz ustanowi dodatkowe zasady dotyczące „dużych podmiotów gromadzących dane” i „pośredników danych”. Ustawa o ochronie danych zacznie obowiązywać 180 dni po zatwierdzeniu.

Co to oznacza dla firm? Z jednej strony może to uprościć wewnętrzne procesy compliance. Z drugiej strony wymaga przeglądu i ewentualnej korekty dotychczasowych praktyk biznesowych. Zakres i definicje danych osobowych w ramach APRA mogą odbiegać od obowiązujących przepisów prawa, wymagając szczegółowej analizy i dostosowania.

Ponieważ stale monitorujemy postęp tej ustawy, bądź na bieżąco z dalszymi aktualizacjami na temat potencjalnego wpływu amerykańskiej ustawy o prawach do prywatności na Twoją firmę.


więcej komentarzy

Einhaltung der EU-Verordnung über künstliche Intelligenz consentmanager
Dobrze

Rozporządzenie UE dotyczące sztucznej inteligencji

Rozporządzenie UE w sprawie sztucznej inteligencji wchodzi w życie w sierpniu 2024 r W odpowiedzi na pierwszą propozycję Komisji Europejskiej w kwietniu 2021 r. Parlament Europejski przyjął rozporządzenie UE w sprawie sztucznej inteligencji. Tekst ten został opublikowany w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w lipcu 2024 r. i jest obecnie dostępny we wszystkich 24 językach urzędowych […]
Newsletter consentmanager Juni
Nowy

Biuletyn 06/2024

Nowy dodatek: Analityka stron internetowych przyjazna dla prywatności Wraz z czerwcową aktualizacją na Twoim koncie dostępny jest nowy dodatek „Analiza witryny”. Łączymy tutaj dwa elementy, w których jesteśmy szczególnie dobrzy: rzeczywistą ochronę danych i świetne raportowanie. Zaletą naszej nowej, przyjaznej dla prywatności analityki stron internetowych jest przede wszystkim ochrona danych i prostota systemu: Dzięki naszej […]

CMP

Twoje pytania dotyczące CMP & Co.

Jeśli nie masz pewności, czy potrzebujesz CMP, czy nie, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy.